تهران - صادقیه - اشرفی اصفهانی - ابتدای خیابان جلال پلاک 449 طبقه 3 واحد6
02144263437
09128963121

 

موسسه حقوقی بین الملل همای راستین میهن متشکل از  تیمی است که خود را متعهد به ارائه خدمات حقوقی ، اداری و ثبتی بر اساس دانش حرفه ای و به صورت کاملا تخصصی میدانند.منشور و راهبرد های موسسه گویای تعهدات،اصول و اهدافی است که اساس و شالوده ی فعالیت های موسسه ثبت هما را تشکیل می دهد معتقدیم که موفقیت به معنای حقیقی آن هنگامی وجود داشته و مفهوم پیدا می کند که بر مبنای زنجیره ای از اصول و تعهدات بنیادین استوار گردد و هر آنچه را که تا کنون حاصل کردیم نیز بیش از همه ،حاصل جدیت در پایبندی به اصول و تعهدات می باشد.

شناسه ملی ثبت هما : 14005301049

شماره ثبت موسسه هما : 2905

مراحل انحلال شرکت

ثبت شرکت

گاهی شرکا و اعضای هیئت مدیره شرکت ها به دلایلی تصمیم به منحل کردن شرکت میگیرند و یا به دلایل دیگر شرکت منحل اعلام میگردد که در این متن به انحلال انواع شرکت و شرایط آن میپردازیم.

 

انحلال شرکت سهامی

برای انحلال شرکت های سهامی باید مجمع عمومی فوق العاده تنشکیل شود و در این مجمع صورتجلسه تنظیم میشود . حضور کلیه سهام داران در این مجمع برای این تصمیم الزامی میباشد. نتیجه انحلال شرکت سهامی، تصفیه و تقسیم اموال آن است. باید در این مجمع حتما هیئت رئیسه معرفی شود و ارائه مجمع به عهده هیئت رئیسه میباشد.

 

انحلال شرکت با مسئولیت محدود

قابلیت دارا بودن عمر نامحدود برای شرکتهای با مسئولیت محدود ، باعث نمیشود که بنا به ضرورت، به حیات شرکت تجاری خاتمه داده نشود. برای انحلال شرکت های با مسئولیت محدود باید مجمع عمومی فوق العاده تنشکیل شود.

 

نکات بیشتر درباره انحلال شرکت بامسئولیت محدود موارد انحلال شركت با مسئوليت محدود را بخوانید.

 

انحلال شرکت تعاونی

برای انحلال شرکت تعاونی ابتدا باید به اداره تعاون مراجعه کرد و تصمیم انحلال شرکت تعاونی را به آنجا اعلام نمود پس از تاییدیه اداره تعاون و دادن موافقت انحلال میتوان در اداره ثبت شرکت ها هم نسبت به انحلال این نوع شرکت اقدام نمود.به عبارتی انحلال شرکت تعاونی یک بار در اداره تعاون آن شهر اعلام میگردد و مراحلش طی میشود و یک بار مراحل انحلال در اداره ثبت شرکتها صورت میگیرد.

 

در چه زمانی شرکت منحل اعلام میشود:

1)اگر شرکت مدت معینی برای فعالیت خود مشخص کند و آن زمان بگذرد شرکت منحل اعلام میشود.

2)زمانی که شرکت موضوعی را برای فعالیت خود اعلام کرده باشد و دیگر انجام آن موضوع امکان پذیر نباشد.

3)زمان ورشکستگی درصورت اعلام ورشکستگی

4)زمانی که اعضا در مجمع تصمیم به انحلال شرکت کنند.

5)در زمانی که دادگاه حکم فطعی برای انحلال شرکت صادر کند( دلایل زیادی میتواند وجود داشته باشد که دادگاه حکم انحلال صادر کند به طور مثال دعوا و شکایت شرکا و سهامداران از همدیگر )

 

مشخص شدن مدیر تسویه برای انحلال شرکت :

برای انحلال انواع شرکت باید مدیر تسویه مشخص گردد . پس از انحلال شرکت مدیران دیگر هیچ سمتی در شرکت ندارند در زمان انحلال ممکن است شرکت یکسری کار های ناتمام داشته باشد که مدیر تسویه این کارها را به عهده میگیرد و باید در نظر داشت که مدیر تسویه باید شخصی مورد اطمینان تمام اعضا باشد .مدیر تسویه باید مطالبات را وصول کند و در صورت نیاز برای پرداخت بدهی ها میتواند معاملات هم انجام دهد. مدیر تسویه به مدت دو سال انتخاب میشود و اگر در این دو سال نتوانند تسویه شرکت را به اتم ام برسانند میتواند برای یک بار به مدت یک سال سمتشان را تمدید کنند.

 

محل تسویه برای انحلال شرکت :

زمان انحلال شرکت و اعلام وضعیت تسویه برای شرکت باید یک مکان به عنوان محل تسویه معرفی شود زیرا که اشخاص طلبکار و یا بدهکار برای انجام امور تسویه با شرکت به آن محل مراجعه کنند که معمولا محل تسویه شرکت همان محل دفتر مرکزی که در روزنامه رسمی قید شده است تعیین میشود مگر آنکه زمان انحلال یک مکان دیگر معرفی کنند.

شرکت ها پس از انحلال در حال تصفیه قلمداد میشوند و باید دنبال نام شرکت همه جا عبارت در حال تصفیه ذکر شود و نام مدیر یا مدیران تصفیه در کلیه اوراق و آگهی های مربوط به شرکت قید شود.

 

تقسیم دارائی شرکت در زمان انحلال :

قسمتی از دارایی شرکت در در زمان تسویه مورد نیاز شرکت نمی باشد بین سهامداران و شرکا تقسیم میگردد که هر سهامدار به میزان در صد سهم خود از دارایی سهم میبرند. به شرط آن که حقوق بستانکار ملحوظ و معادل دیونی که هنوز موعد تأدیه آن نرسیده است موضوع شده باشد.

برای انحلال شرکت مانند دیگر تغییرات باید صورتجلسه تنظیم گردد و پس از امضا تمام اعضا به اداره ثبت پست شود.(باید توجه داشت که صورتجلسه انحلال شرکت به غیر از امضا اثر انگشت تمام اعضا را داشته باشد ) پس از بررسی کارشناسان اداره ثبت شرکتها و تاییدیه انحلال ،آگهی انحلال صادر میشود که در آن مدیر تسویه و محل تسویه معرفی میشود و این آگهی حتما باید در سایت روزنامه رسمی ثبت نام شود تا بعد از 7 روز کاری چاپ گردد.

 

مدارک مورد نیاز برای انحلال انواع شرکت :

در صورت داشتن تغییرات آخرین آگهی تغییرات و در صورت نداشتن تغییرات آگهی تاسیس

مهر شرکت

ارائه صورتجلسه انحلال

رسید پذیرش اینترنتی

تهران ،

 

 37 34 26 44 - 021

  21 31 896- 0912

 

کرج،

 

3370 20 32 - 026

 75 04 057 – 0912

 

ثبت شرکت در تهران, هزینه ثبت شرکت در تهران, هزینه ثبت شرکت بامسئولیت محدود در تهران, ثبت شرکت بامسئولیت محدود در تهران, شرکت بامسئولیت محدود, شرکت سهامی خاص, ثبت شرکت, هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در تهران, شرکت بامسئولیت محدود در تهران, شرکت سهامی خاص در تهران, اداره ثبت شرکتها در تهران, مدارک ثبت شرکت در تهران, مراحل ثبت شرکت در تهران, شرایط ثبت شرکت در تهران , ثبت برند   , موسسه ثبت شرکت , اداره ثبت شرکت ها , تغییر شرکت  , انحلال شرکت  , ثبت علامت تجاری  , ثبت صورتجلسات  , ثبت برند در تهران  ,تغییرات شرکت

نظرات (0)

هنوز هیچ نظری ارسال نشده است.

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان. ثبت نام یا ورود به حساب کاربری.
0 حرف
پیوست ها (0 / 1)
موقعیت خود را به اشتراک بگذارید.
عبارت تصویر را کنید. واضح نیست؟

  •  
    تهران - صادقیه - اشرفی اصفهانی - ابتدای خیابان جلال پلاک 449 طبقه 3 واحد6
  •  
    02144263437
  •  
    09128963121
  •  

امروز 8 | دیروز 42 | هفته 62 | ماه 378 | کل 83176

کلیه حقوق این سایت محفوظ است.

ثبت هما ثبت هما ثبت هما ثبت هما ثبت هما

بالا
پایین
?