ثبت شرکت در قشم

sabte-sherkat-gheshmقشم یکی از جزایر بزرگ ایران در خیلج فارس می‌باشد، این شهرستان از توابع استان هرمزگان دارای بیش از ۶۵ روستا و ۱۵ بندر می‌باشد. بازار این شهرستان به دلیل ورود کالاها از کشورهای حوزه خلیج فارس دارای رونق بسیار می‌باشد در گذشته نه چندان دور بنادر موجود در این شهرستان فقط دارای کاربری صیادی بود ولی اکنون برخی از بنادر به بنادر تجاری مهم تبدیل شده‌اند. فعالیت اصلی مردم قشم صیادی است، این جزیره دارای مناظر طبیعی بسیار بکر می‌باشد که همین باعث شده در سال‌های اخیر گردشگران بسیاری به این منطقه سرازیر شوند. ازجمله جاذبه‌های گردشگری جزیره می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تنگه چاه کوه
  2. دره ستاره‌ها
  3. غار نمک
  4. دلفین‌های دریای آزاد
  5. جزایر ناز

مزایای ثبت شرکت در قشم

قشم جزء مناطق آزاد تجاری محسوب می‌شود و مزایای مناطق تجاری برای کسب و کار و تجارت و ثبت شرکت برخوردار است. تعرفه‌ی گمرکی صفر برای ورود و خروج کالا، معافیت از مالیات و … از جمله مزایا آن می‌باشد، ثبت شرکت در قشم به خاطر منطقه آزاد بودن آن بسیار زمان کمتری احتیاج دارد و از سهولت بالایی نسبت به بقیه مناطق برخوردار است. صادرات به خارج و واردت از خارج در این جزیره بسیار روان صورت می‌گیرد و نیاز به کارهای اداری چندانی ندارد. (برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی هما تماس حاصل نمایید)

مراحل ثبت شرکت در قشم

در ابتدا باید خاطرنشان کنیم که برای ثبت، در هریک از مناطق آزاد تجاری نیاز به مجوز از سازمان اقتصادی آن منطقه دارید.

در واقع می‌توان گفت تنها تفاوت ثبت شرکت در قشم با دیگر مناطق گرفتن مجوز می‌باشد. بعد از اخذ مجوز روال معمول ثبت شرکت را انجام می‌دهید، یعنی پر کردن اسناد و مدارک، انتخاب نام مناسب و البته استعلام نام انتخابی، تایید اداره ثبت و آگهی روزنامه رسمی. (برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی هما تماس حاصل نمایید)

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در قشم:

مدراک مورد نیاز برای ثبت بستگی به نوع شرکتی دارد که می‌خواهید ثبت کنید و تا حدودی متفاوت است. شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی مورد نظر شماست؟ بسته به نوع و زمینهٔ فعالیت باید نوع شرکت ثبتی خود را مشخص نمایید. (برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی هما تماس حاصل نمایید)

  • برای شرکت با مسئولیت محدود شما باید تقاضانامه و شرکت نامه تهیه و پر نماید، در حالی که در شرکت سهامی تهیه اظهار نامه مورد نیاز می‌باشد.
  • تهیه اساسنامه برای هر نوع شرکتی که می‌خواهید ثبت کنید بدون استثنا مورد نیاز می‌باشد.
  • مدارک شناسایی مدیران (شرکت مسئولیت محدود) و یا شرکاء (شرکت سهامی)
  • برای شرکت سهامی گواهی بانکی مبنی بر پرداخت ۳۵% سرمایه اولیه شرکت
  • صورتجلسه مؤسسین (شرکت با مسئولیت محدود) به امضاء هیات مدیره و یا صروتجلسه مؤسسین (شرکت سهامی) به امضا سهامداران
مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>