ثبت شرکت در انگلستان

sabt-sherkat-europeبریتانیا بزرگ‌ترین جزیره در اروپا و نهمین جزیره بزرگ دنیا است.

انگلستان کشوری است درشمال غربی اروپا، پایتخت آن لندن می‌باشد. چهار بخش انگستان، اسکاتلند، ولز، ایرلند شمالی تشکیل شده است. در غرب و شمال توسط اقیانوس اطلس و در شرق توسط دریای شمال و در جنوب توسط کانال مانش و در غرب توسط دریای ایرلند احاطه شده است.

حکومت در بریتانیا به صورت پادشاهی مشروطه می‌باشد، مساحت کل آن ۲۴۴۷۵۵ کیلومترمربع و جمعت آن ۵۸,۷۸۹,۱۹۴ نفر با رشد جمعیت سالانه ۰٫۲ درصد می‌باشد. دین رسمی این کشور مسیحیت و واحد پول آن پوند استرلینگ می‌باشد. از میان شهرهای انگلستان به نام‌های: لندن، بیرمنگهام، گلاسگو، لیورپول، لیدز، شفیلد، ادینبرا، منچستر، لِستِر، بریستول؛ شهر لندن پرجمعیت‌ترین شهر سلطنتی متحد است.

اقتصاد بریتانیا:

طبق آمار منتشر شده از سازمان‌های جهانی (صندوق بین المللی پول) در سال ۲۰۰۵ اقتصاد بریتانیا با تولید ناخالص داخلی ۲٫۱۴ تریلیون دلار به پلهٔ ۵ اقتصاد بزرگ دنیا رسیده است. همانطور که میدانید رکود چند سال اخیر در جهان اقتصاد همهٔ کشورها را تحت تاثیر قرار داد و انگلستان نیز از این موضوع مستثنی نبود از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ نرخ رشد اقتصادی انگلستان کاهش یافت؛ اما بعد از آن رشد اقتصادی این کشور مطلوب گزارش شده است. انگلستان پنجمین واردکننده و هفتمین صادرکننده بزرگ در جهان محسوب می‌شود و مهم‌ترین شرکای تجاری این کشور ایالات متحده، آلمان و فرانسه هستند.

ویژگی جالب توجهی در سطح کشاورزی این کشور به چشم می‌خورد. در این بخش همچون دیگر کشورهای اروپایی بهره‌وری نیروی انسانی و تولید به میزان بالایی وجود دارد و در حدود ۶۰ درصد خوراک کشور تنها با ۱٫۵ درصد نیروی کار تامین می‌گردد. بخش خدمات به سوی شغل‌هایی از جمله بانکداری، بیمه و خدمات کسب و کار سوق داده شده و در حدود ۸۰ درصد نیروی کار در این بخش فعال هستند. از این رو بخش بزرگی از تولید ناخالص داخلی انگلستان بوسیله بخش خدمات پوشش داده می‌شود.  زغال سنگ، گاز طبیعی و نفت از جمله مهم‌ترین ذخایر محسوب می‌شوند. این کشور نرخ تورم پایینی دارد و بیکاری و نرخ بهره در آن به میزان بسیار زیادی پایین است همین مؤلفه‌ها باعث شده ازیکی از اقتصادهای اول اروپا باشد.

از جمله مهم‌ترین صنایع کشور می‌توان به آهن و پولاد، وسایل مهندسی، کشاورزی، ماشین و هواپیما سازی، ساختمانی، راهسازی و … اشاره نمود.

خدمات بانکی در این کشور بسیار پیشرفته است، چندین بانک بزرگ در آن حضور دارند که قادرن تمام کارهای بانکی شما را اینترنتی و یا تلفنی انجام دهند.

انگلستان یکی از کشورهای گران جهان است، هزینه زندگی در آن بالاست ولی در عوض حقوق و دستمزد بالایی نیز دارند.

سهولت کسب و کار

رویکرد بهبود محیط کسب‌وکار برای تحقق رشد و توسعه اقتصادی این است که تنها خصوصی‌سازی، اعطای وام به طرح‌های تولیدی و زیرساخت‌ها برای رشد مستمر سرمایه‌گذاری کافی نیست و نیاز به عامل اساسی دیگری به نام محیط کسب‌وکار و فضای مساعد سرمایه‌گذاری است.

محیط کسب‌وکار شامل نهادها، مقررات و رویه‌های اداری مندرج در محیط فعالیت اقتصادی است و به‌نوعی هزینه‌های غیر فنی فعالیت اقتصادی را تعیین می‌کند. هرچه مراحل، هزینه‌ها و زمان انجام مراحل ثبت شرکت، اخذ مجوز از شهرداری و سایر دستگاه‌های مرتبط برای تأسیس محل فعالیت، دریافت انشعاب برق، استخدام و اخراج کارکنان، ثبت دارایی در سازمان ثبت املاک، اخذ تسهیلات و اعتبارات، حمایت از حقوق سهامداران جزء، پرداخت مالیات، تجارت خارجی، صدور حکم در نظام قضایی و اعلام ورشکستگی و خاتمه بخشیدن به کسب‌وکار کمتر باشد، هزینه‌های شروع و تداوم فعالیت اقتصادی کاهش و احتمال شکل‌گیری کسب‌وکارها افزایش می‌یابد.

شاخص‌های سهولت کسب و کار

بانک جهانی در طی گزارش سالانه کشورها را از نظر سهولت کسب و کار براساس شاخص‌های مشخصی رتبه بندی می‌کند که به قرار ذیل می‌باشد:

 1. تاسیس و راه اندازی یک شرکت
 2. اخذ مجوز تاسیس و راه اندازی کارگاه
 3. استخدام و اخراج نیروی کار
 4. ثبت مالکیت
 5. اخذ اعتبار
 6. حمایت از سرمایه گذاران
 7. پرداخت مالیات
 8. تجارت برون مرزی
 9. اجرای قراردادها
 10. ۱۰٫ انحلال یک فعالیت

رتبه کسب شده کشور انگلستان در میان شخص‌های بالا همواره جز رتبه‌های اول بوده است که این خود نشان دهنده سهولت شروع کسب و کار درآن کشور می‌باشد.

مزایای ثبت شرکت در انگلستان:

 1. بالا بودن شاخص سهولت این کشور و رتبه اول در اروپا
 2. نرخ تورم و نرخ مالیات پایین
 3. رونق و رشد اقتصادی مناسب
 4. تعاملات بسیار زیاد با اکثر کشورهای دنیا و امکان تجارت آسان با آن‌ها
 5. داشتن نیروی کار متخصص، دانش به روز و فن آوری پیشرفته
 6. رونق و اعتبار بالای بازارهای مالی این کشور
 7. وجود قوانین برای کاهش دادن تعداد شرکت‌های دولتی و در مقابل تشویق به خصوصی سازی

 مراحل ثبت شرکت در انگلستان

مراحل ثبت شرکت در انگلستان  تقریباً مانند ایران می‌باشد.

قبل از هر کاری شما باید نماینده ایی در انگلستان برای خود داشته باشید تا کارهای ثبتی شما را پیگیری کند.

 • ابتدا استعلام نام شرکت است که مطمعن شوید شرکتی با نام شرکت شما فعالیت ندارد.
 • پر کردن فرم اساسنامه شرکت
 • تهیه مدارک براساس نوع شرکتی که می‌خواهید ثبت کنید.
 • تعیین تعداد شرکا و یا سهامداران
 • داشتن آدرس در انگلستان
 • گرفتن تاییدیه سازمان ثبت شرکت‌ها
 • تهیه مهر

برای اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی هما تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>