اخذ پلمپ دفاتر در کرج

اخذ پلمپ دفاتر در کرج

اخذ پلمپ دفاتر در کرج

یکی از خدمات مالی موسسه همای راستین میهن اخذ پلمپ دفاتر در کرج و سایر شهرهای ایران می باشد به طوری که متخصصان مالی موسسه در این زمینه به شما مشاوره تخصصی می دهند  و می توانید برای این مهم به موسسه هما مراجعه نمایید و فرایند پلمپ دفاتر خویش را به متخصصان مالی موسسه هما واگذار نمایید , به طور دقیق دفاتر تجاری شامل ۴ نوع دفتر می باشند که در اوایل سال مالی بایستی از اداره مربوطه , پلمپ شده اخذ نمایید و امور مالی و مطالبات مالی را در طول یک سال مالی در این دفاتر درج نمایید. تجار و اشخاص حقوقی (شرکتها)  به جز کسبه وظیفه دارند تا دفاتر، روزنامه ،دفتر کل , دفتر دارایی  داشته باشند  و پلمپ نمایند .

دفاتر تجاری

هر شخص حقوقی  یا شخص حقیقی که به تجارت مشغول است ، برای اخذ پلمپ دفاتر بایستی اقدام نماید و متقاضیانی که برای گرفتن  پلمپ دفاتر به اداره  ثبت مراجعه می کنند ، باید ورقه اظهارنامه را از قسمت فروش اوراق بهادر، با ذکر اینکه  تعداد دفاتر چند جلد است  تهیه نمایند . ورقه اوراق را باید  مدیر شرکت ویا خود تاجر تکمیل نماید  و باید مهر شرکت نیز  با قید شناسه شرکت ،  درآن زده شود ، پلمپ دفاتر تجاری سالانه اجباری والزامی است . شرکت ها باید از طریق سازمان های مالیاتی  جهت ثبت کلیه فعالیتهای خود اقدام نمایند ، دفاتر باید خوانا وبدون غلط  و خط خوردگی باشند ، هر سالی که شرکتی از ارائه دفاتر تجاری خوداری نماید در آن سال مالیات بر در آمد به آن تعلق می گیرد  و اگر پلمپ دفاتر به موقع انجام نشود ، به آن شرکت و یا موسسه جریمه  تعلق می گیرد.

دفتر روزنامه : دفتری است که تاجر  همه روزه  مطالبات  و دادوستد  تجاری  وبه طور کلی  کلیه صادرات و وادرات ، به هر نام ونشان  را در آن دفتر ثبت نماید .

دفتر کل :  تاجر باید هفته ای یک بار  کلیه معاملات  را از دفتر روزنامه استخراج کرده و هر کدام را بنا به موضوع  ونوع آن در صفحه مخصوص وجدا  به طور خلاصه ثبت نماید .

دفتر دارایی : تاجر سالانه یک بار  دارایی منقول وغیر منقول را  ، ومطالبات  سال گذشته را به ریز  در دفتر دارایی به ثبت برساند .

 

 

ثبت شرکت در کرج , ثبت برند در کرج , اخذ گرید در کرج , اخذ کد اقتصادی در کرج

 

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>