ثبت قانونی استارتاپ

استارتاپ یا همان کسب و کارهای نوپا، به شرکت های اطلاق می‌شوند که دارای ایده‌های جدید در حوزه های مختلف مانند فناوری اطلاعات هستند و آن ایده را به حدی از بلوغ و باروری رسانده‌اند که قابلیت تولید انبوه داشته باشد. این قبیل کسب و کارهای نوپا، در جهت ابداع یا ارائه راه‌حلی بهتر به دنبال یک مدل کسب و کار که قابلیت رشد داشته باشند، می‌گردند. اما با رشد کسب و کار و افزایش نفرات تیم و فرصت‌های همکاری با شرکت‌های بزرگ برای استارتاپ، ثبت قانونی استارتاپ به عنوان یک شرکت مستقل بسیار حائز اهمیت خواهد شد. از اینرو در این مقاله قصد داریم نکات کلیدی در مورد خدمات ثبت شرکت را برای ثبت قانونی استارتاپ برای شما معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

ریسک‌پذیری بالا بر پایه‌ی توسعه ایده مطرح شده، رشد سریع، هزینه راه‌اندازی پایین، زمینه رشد گسترده تر، استفاده از نیروی کار خبره، قابلیت رشد و نمو در اتمسفرکاری برای همکاران و مدیریت استعدادها، از جمله ویژگی‌های این کسب و کارهای نوپا است و بسیاری از افراد تمایل دارند به راه‌اندازی استارتاپ خود بپردازند اما می‌بایست ملاحظات قانونی – حقوقی مرتبط با ثبت شرکت و ثبت قانونی استارتاپ را مدنظر قرار دهند. علت اهمیت ثبت شرکت برای استارتاپ‌ها از این جهت است که استارتاپ‌ها معمولاً بر پایه ایده‌های نو شکل می‌گیرند از همین رو حفاظت از مالکیت معنوی ایده‌ها، نخستین گام برای راه‌اندازی این نوع کسب وکارها در فضای کارآفرینی امن محسوب می‌شود.

اهمیت قانون مالیت فکری برای ثبت قانونی استارتاپ

کپی رایت نوعی از مالکیت معنوی است که محافظت از آثار اصلی پدیدآورندگان را بر عهده دارد. دسته “آثار اصلی آئین نامه” بسیار گسترده است و شامل آثار هنری، ادبی و موسیقی مانند مجسمه ها، شعر، معماری، فیلم ها، آهنگ ها و حتی نرم افزار می شود. با این حال آگاه باشید که کپی رایت تنها محافظت از آثاری است که در یک قرارداد “محرمانه محض بیان” ثابت شده است. آمارها، سیستم‌ها، روش‌ها و ایده‌ها به تنهایی دارای قابلیت حق نسخه‌برداری نیستند. ابتدا باید آنها را بیان، مستند، ضبط شده، و یا در غیر این صورت به اجرا درآید. بنابراین برای حفظ مالکیت معنوی ابداعات و نوآوری‌ها، هر مالک کسب و کار، باید به ثبت قانونی استارتاپ از طریق اخذ مشاوره از مراکز معتبر ارائه‌دهنده خدمات ثبت شرکت روی بیاورد.

محافظت از حق کپی رایت با ثبت قانونی استارتاپ

در یک کلمه: سازندگان. حق انحصاری از هر کسی که آثار خود را به نحوی ملموس بیان کرده است، محافظت می‌کند. انواع خاصی از افرادی که از حق کپی رایت استفاده می‌کنند وجود دارد – تعدادی از این نوع افراد عبارتند از: نویسندگان، شاعران، شعر، آهنگسازان، معماران، نقاشان، طراحان وب‌سایت، توسعه دهندگان نرم افزار، مجسمه سازان، صاحبان ایده و نوآوری، مالکان استارتاپ‌های نوآور

همانطور که مشاهده می‌کنید اگر صاحب ایده هستید یا راه‌کاری نرم‌افزاری تحت برند خودتان ایجاد کرده‌اید یا حتی به خلق محتوایی با برند استارتاپ خود دست یافته‌اید، می‌بایست حفاظت از این دارایی‌های ارزشمند را با ثبت قانونی استارتاپ به واسطه خدمات ثبت شرکت در مراکز معتبر در این زمینه محافظت نمایید.

تضمین قانون مالکیت معنوی (IP) با ثبت قانونی استارتاپ

قانون مالکیت معنوی یا intellectual powerty (IP) یکی از معیارهای قانونی مهم برای راه‌اندازی شرکت‌ها و کسب و کارهای مختلف است. در حالی که بسیاری از شرکت‌های کوچک، ضمن آگاهی از اهمیت حفظ مالکیت معنوی اثر، بلافاصله یکپارچه سیاست IP را با هم ترکیب می‌کنند، در مقابل بسیاری از کسب و کارها و استارتاپ‌های نوپا و بی‌تجربه اقدامات لازم را برای محافظت از ایده‌های خود انجام نمی‌دهند و از این رو متحمل صرف هزینه‌های حقوقی گزافی، در نتیجه نادیده انگاشتن این قانون، می‌گردند. مالکان این استارتاپ‌ها، با نادیده گرفتن ثبت قانونی استارتاپ و اهمیت خدمات ثبت شرکت، بسیاری از مخاطرات را در بخش سرمایه‌گذاری، ثبت قرارداد، تسهیم سهام و همکاری تیمی، سرقت گزاره ارزش پیشنهادی‌شان و سایر موارد به جان می‌خرند که با شکست استارتاپ همراه خواهد بود. از اینرو توجه به اهمیت ثبت قانونی استارتاپ و دریافت خدمات ثبت شرکت از مراکز معتبر بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

ثبت قانونی استارتاپ و ثبت شرکت برای حفاظت از محصولات و فرآیندها

مالکان استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا، برای حفاظت معنوی از ایده‌های مطرح شده، می‌بایست در زمان ثبت قانونی استارتاپ و ثبت شرکت، توافقنامه مالکیت را در میان بنیانگذاران تشکیل دهند. برای حفاظت و ثبت قانونی استارتاپ، بودجه مناسب کنار بگذارید و بر روی خدمات ثبت شرکت برای استارتاپ خود، سرمایه‌گذاری کنید. زیرا، بودجه‌ای که صرف حفاظت از مالکیت معنوی به ویژه برای استارتاپ‌ها کسب و کارهای نوپا می‌شود شما را از صرف بسیاری از هزینه‌های دیگر در آینده مصون نگه می‌دارد.

بر روی ثبت قانونی استارتاپ و مشاوره‌های ثبت شرکت سرمایه‌گذاری نمایید

قطعاً این فکر به ذهن شما خطور خواهد کرد که ثبت اختراع و ایده هزینه‌بر است، بنابراین حذف هزینه آن نوعی صرفه جویی محسوب می‌گردد. ثبت پتنت برای استارتاپ‌ها، به ویژه در بازارهای بین المللی مستلزم صرف هزینه‌های گزافی است. شما می‌توانید برای داشتن توجیه اقتصادی مناسب به مراکز معتبر در زمینه ثبت قانونی استارتاپ و دریافت مشاوره در زمینه خدمات ثبت شرکت مراجعه کنید تا بتوانید با شناسایی راه‌کارهای مختلف محافظت از ایده‌ها و اختراعات، هزینه‌های ثبت اختراع و ایده را به حداقل برسانید و با کارشناسان خبره در زمینه ثبت شرکت برای کسب و کارهای نوپاف استراتژی IP ویژه استراتاپ خود را طراحی نمایید.

به عنوان مثال، اگر چه ممکن است بخواهید یک روز به بازارهای بین المللی وارد شوید، ابتدا بر روی ثبت اختراعات داخلی تمرکز کنید. برای اینکه وقتی در برخی از این بازارها به اندازه کافی شهرت پیدا کنید، مردم را در خارج از کشور شما را می‌شناسند و اینگونه می توانید از برند خود محافظت نمایید. اما بدانید پیش نیاز حضور و موفقیت در بازار داخلی و بین‌المللی، ثبت قانونی استارتاپ و ثبت شرکت پیش از هر گونه اقدام برندسازی است.

ثبت قانونی استارتاپ با دریافت خدمات ثبت شرکت

در ایران بسیاری از خدمات ثبت شرکت برای ثبت قانونی استارتاپ را می‌توان در قالب‌هایی نظیر: شرکت دانش بنیان (تحت حمایت پارک‌های علم و فناوری و مراکز دانشگاهی تحت نظارت وزارت علوم)، شرکت سهامی خاص و یا با مسئولیت محدود به ثبت رسانید.

  • شرایط لازم برای ثبت شرکت سهامی خاص:
  • حداقل سه نفر عضو به همراه دو نفر بازرس
  • حداقل ۳۵ درصد سرمایه نقدینگی
  • حداقل سرمایه مورد نیاز: ۱۰۰ هزار تومان است.

در صورتی که بخواهید استارتاپ را به عنوان یک شرکت با مسئولیت محدود معرفی کنید باید شرایط زیر را داشته باشید:

  • حداقل ۲ نفرعضو برای ثبت شرکت
  • حداقل سرمایه مورد نیاز ۱۰۰ هزار تومان
  • تعهد با پرداخت کل سرمایه

مرکز ثبت هما با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و کارشناسان با تجربه در زمینه خدمات ثبت شرکت در کرج تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات با بالاترین سطح کیفیت و خدمات به شما ارائه خواهد داد.

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>