نحوه ثبت شرکت استارتاپی چگونه است؟

ثبت شرکت استارتاپی و شروع یک کسب و کار، راهی دشوار برای کسب درآمد و گذران زندگی است. اما اگر سختی‌های مسیر را می‌شناسید و هنوز هم تصمیم به ادامه‌ی راه دارید، نکاتی وجود دارد که می‌تواند یاریگر شما باشد. ما امروز در ثبت هما به شما نکات کلیدی برای «ثبت شرکت استارتاپی» را خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

هر داستان استارتاپ موفقی از سه مرحله‌ی یکسان به موقعیت کنونی خود دست یافته‌اند:

  • از طریق یک ایده شروع کرده‌اند
  • محصول یا خدماتی را منتشر کرده‌اند
  • رشد کرده‌اند

 فکر کنید و بسازید

ایده‌‌های عالی، چراغی در بالای سر شما نیست! بلکه بذری است که اگر از آن مراقبت کنید، رشد می‌کند. با توجه به اصل تفکر طراحی (design thinking) ایده بپرورانید. ایلان ماسک که بنیان گذار تسلا و SpaceX است، موفقیت خود را مدیون “تفکر طراحی” است. این فلسفه‌ی حل مشکل، از زمان یونان باستان وجود داشته و به امپراتوری‌ها، بزرگان کسب و کار و فیزیک‌دان‌ها برای حل دشوارترین مشکلات تاریخ یاری رسانده است. برای این که استارتاپ خود را راه‌اندازی کنید، ایده‌ی متداول برای به کاراجرایی کردن تفکر طراحی و انعکاس آن در کارها  و همه‌ی ایده‌های استارتاپ‌هایی خودتان می‌باشد. اما باید حتی در زمانی که ایده به طور کامل پخته شد به ثبت ایده و در آینده به ثبت شرکت استارتاپی و نیازمندی‌های آن به خوبی اندیشیده باشید.

برای ثبت شرکت استارتاپی، تیم سازی کنید

برای ثبت شرکت استارتاپی خودتان، ابتدا نیاز است گروه خود را تکمیل کنید. به عنوان یک بنیان گذار، وظیفه شما است که گروهی را کنار یکدیگر قرار دهید. افرادی را بیابید که اهدافی مشابه شما دارند و شرکت را با آن‌ها راه اندازی کنید. ثبت شرکت استارتاپی، گامی مهم برای مراقبت از کسب و کارتان خواهد بود. هیچ گاه برای آنکه وکیلی بگیرید و مسائل خود را با او در میان بزارید تا به شما بهترین راه‌ها را نشان دهد و بتوانید به شیوه‌ای صحیح، گام‌ها و مراحل کلیدی ثبت شرکت استارتاپی خود را انجام دهید، دیر نخواهد بود. بنابراین پیش از ثبت شرکت استارتاپی خود، حتما با کارشناسان با تجربه و کارآزموده در زمینه ثبت شرکت مشورت کنید تا از همه‌ی حقوق خود با خبر شوید و مسیری صحیح را با کمترین هزینه و در اسرع وقت طی کنید.

انتشار ایده

یافتن ایده‌ای عالی برای کسب و کار، فرآیندی است که به واسطه‌ی آن، پاداش خود را دریافت می‌کنید. این عمل، بخشی علمی، بخشی هنری و بخشی هیجانی است که آن را تبدیل به کارآفرینی می‌کند. اما تمام این کارها تنها برای اندکی هیجان نیست. با کارآفرینی، به ثروت و آزادی خواهید رسید و اینکه تفاوتی ایجاد خواهید کرد. زمان انتشار ایده خود باید به تجاری‌سازی ایده فکر کنید که این کار بدون ثبت شرکت استارتاپی به صورت قانونی، امکان پذیر نیست.

زمانیکه ایده خود را  در حالت عمومی مطرح می‌کنید، در صورتی که به صورت قانونی به ثبت شرکت استارتاپی نپرداخته باشید، این احتمال وجود دارد که هر کسی بر روی ایده یا محصول برند شما ادعا داشته باشد و در این صورت امنیت و حقوق قانونی کسب و کار شما تضمین نخواهد بود. بنابراین قبل از هر گونه اقدامی برای انتشار ایده و محصول خود، با مراجعه به مراکز معتبر ثبت برند و ثبت شرکت، به ثبت شرکت استارتاپی خود اقدام نمایید.

استارتاپ خود را توسعه دهید.

بخشی از آنچه یک شرکت را تعریف می‌کند و آن‌ها را از SMEها تفکیک می‌کند، رشد و پتانسیل رشد آن است. بنا به تحقیقات، طی ۲ الی ۳ سال آینده، ۶۴% کسب و کارها در ایالات متحده برای رشد فروش‌شان با ۳۸% تمایل به رشد پیوسته دارند و بر روی این مراحل این کار برنامه‌ریزی می‌نمایند.

در حین راه اندازی و ثبت شرکت استارتاپی در برابر کسب و کار و تغییرات، منعطف باشید و از آن استقبال کنید. به طور مثال با توجه به اینکه چشم انداز آینده استارتاپ شما چه خواهد بود، در زمان ثبت شرکت استارتاپی می‌بایست ساختار شرکتی مدنظرتان مثلا شرکت با مسئولیت محدود، شرکت به صورت سهامی خاص و  سایر موارد را در نظر بگیرید. گوگل در ابتدا به عنوان یک موتور جستجوگر کار خود را شروع کرد. فیسبوک نیز زمانی تنها یک پلت فرم برای ارتباط دادن افراد با هم بود. حال این دو استارت آپ ۶۸% صنعت تجارت دیجیتالی ۲۰۰ بیلیون دلار در سال ایالات متحده را دارند. اگر رهبران این شرکت‌ها، ذهن خود را درمورد توانایی‌های محصول خود، در زمان ثبت شرکت استارتاپی شان باز نگه نمی‌داشتند، سرمایه‌ی آن‌ها بسیار کمتر از آنچه امروزه هست، می‌بود.

از ابتدا، نقشه مسیر استارتاپ را در نظر داشته باشید.

راه اندازی و ثبت شرکت استارتاپی، همانند تشکیل یک گروه موسیقی یا نوشتن یک رمان فوق العاده است. در ابتدا ممکن است ایده‌ی خوبی به نظر نرسد، اما در حقیقت اینطور نیست. برای بنیان گذارانی که ایده‌های عالی دارند و در پی اجرا هستند، مسیر ممکن است ساده باشد. خوشبختانه، مهارت‌ها، فرآیندها و حتی نگرش مورد نیاز برای تبدیل ایده به یک کسب و کار را می‌توانید بیاموزید.

ابزارها و منابع آنلاینی وجود دارند که با یافتن آن‌ها، می‌توانید میزان اطلاعات خود را در این زمینه با کمترین هزینه، افزایش دهید. همچنین در صورتی که در زمینه ثبت شرکت استارتاپی اطلاعاتی نداشتید با مراجعه به کارشناسان خبره قبل از تعریف نقشه مسیر راه خود، مشورت‌های لازم را دریافت کنید.

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>