هزینه ثبت شرکت در کرج

هزینه ثبت شرکت در کرجیکی از سوالاتی که برای بسیاری از مراجعین به دفتر شرکت ثبت هما پیش می‌آید،  هزینه‌ی ثبت شرکت در کرج و روند پرداخت و مدت زمان جوابگویی برای صدور اسناد قانونی برای ثبت شرکت است، در این مقاله سعی داریم تا با ذکر ۷ مرحله که به ترتیب باید صورت پذیرند در مورد میزان هزینه ها نیز آگاهی‌های لازم را به شما بدهیم.

نخست باید این را بدانید که هزینه ثبت شرکت در کرج به موارد مختلفی بستگی دارد که هر یک از این موارد می توانند در تغییر هزینه ثبت شرکت موثر باشند، هریک از انواع شرکت‌هایی که در قانون تجارت ثبت شده اند دارای تعرفه‌های هزینه‌ای مخصوص به خود هستند ،نخست نگاهی به  انواع شرکت‌های قابل ثبت در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری می‌اندازیم.

انواع شرکت برای بررسی هزینه‌ی ثبت شرکت در کرج:

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت سهامی خاص
 • شرکت تعاونی
 • موسسه (هرگونه موسسه اعم از خیریه، آموزشی و …)
 • شرکت تضامنی
 •  شرکت نسبی
 • شرکت مختلط سهامی
 •  شرکت مختلط غیر سهامی
 • شرکت سهامی عام

این ۹ نوع شخصیت حقوقی را جزء شرکت‌هایی به حساب می‌آوریم که مراحل ثبت و همچنین تعرفه‌ی هزینه بری ثبتشان متفاوت است.

مراحل مختلف برای هزینه انواع ثبت شرکت در کرج :

 

هزینه تعیین نام شرکت :

این نوع هزینه برای تمامی ۹ شرکت فوق الذکر یکی بوده است و هزینه ی تعیین نام شرکت که  ۴۰۰۰۰ ریال است در اداره ثبت شرکت‌های تهران پس از صدور آگهی و در هنگام دریافت مدارک پرداخت می شود . این نکته را به یاد داشته باشید که در سایر واحدهای ثبتی ثبت شرکتها در هنگام ارسال مدارک به صورت فیزیکی به اداره ثبت شرکت‌ها می‌بایست فیش واریزی این مبلغ به حساب سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در بانک ملی به شماره حساب سیبا ۲۱۷۱۳۲۹۰۱۱۰۰۹ واریز گردیده و همراه مدارک ارسال گردد.

هزینه پستی ثبت شرکت در کرج:

پس از این مرحله نوبت به تعیین نام می‌رسد و شما باید هنگام تکمیل مدارک از طریق باجه های پستی معین در هر شهر نسبت به ارسال مدارک اقدام کنی(این امر  صرفا باید از طریق باجه‌های پستی انجام پذیرد). بر طبق آخرین تعرفه‌ی اعلام شده هزینه ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت‌ها در تهران بیش از ۲۰۰۰۰۰ ریال می باشد که البته در صورتی که تعداد برگه های ارسالی بیش از ۱۰ برگه باشد به ازای هر برگ حدود ۷۰۰۰ ریال اضافی باید پرداخت شود.

هزینه حق الثبت شرکت در کرج :

حق الثبت در اینجا به معنای همان ابطال فیش سرمایه است که برای سرمایه‌های مختلف متغیر می باشد ،هزینه حق الثبت از سرمایه ۱۰۰۰۰۰۰ ریال که حداقل سرمایه بوده که تا سقف ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ریال به صورت تصاعدی می‌تواند متغیر باشد و از این مبلغ به بالا ثابت است.

ذکر این نکته نیز ضروری است که این هزینه طبق تعرفه ی اداره ثبت شرکتها محاسبه می شود و اعلام ارقامی هم چون ۱ درصد از سرمایه و یا هرنوع محاسبه ی دیگر کاملا کذب است.

هزینه حق الدرج نام یا درج  نام شرکت ثبت شده در روزنامه محلی کرج :

معمولا ثبت یک شرکت باید در دو نوبت در روزنامه درج شود ،در مرحله‌ی اول در روزنامه محلی که هزینه آن در اداره ثبت شرکت‌ها باید پرداخت گردد و دومی در روزنامه رسمی کل کشور که پرداخت هزینه آن دیگر به صورت اینترنتی است.
همچنین حق الدرج در روزنامه  هم در اداره ثبت شرکت‌ها بستگی به تعداد خطوط مندرج در آگهی تاسیس شرکت بستگی دارد و هرچقدر موضوع شرکت بیشتر و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الدرج افزایش می یابد .

هزینه پاکت ، تمبر، پوشه و دیگر متعلقات پرونده

هزینه روزنامه رسمی کل کشور

شما پس از آنکه شرکت خود را در اداره‌ی شرکت‌ها ثبت کردید و سپس آگهی آن را در روزنامه‌ی محلی چاپ کردید باید آگهی ثبت شرکت در کرج خود را در روزنامه‌ی رسمی کشور هم چاپ کنید. این مرحله را باید اینترنتی انجام دهید. بدین منظور باید به آدرس http://www.rrk.ir/ مراجعه نمایید.
در ابتدا در سایت ثبت‌نام کنید و سپس نسبت به پرداخت هزینه اقدام نمایید . همانطور که گفته شد
نحوه محاسبه روزنامه رسمی نیز بستگی به میزان موضوع و تعداد اعضاء شرکت دارد و به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می‌شود  که می‌توان در همین سامانه نسبت به پرداخت اینترنتی آن اقدام نمود.

هزینه پلمپ دفاتر تجاری  پس از ثبت شرکت:

۱ ماه فرصت رسمی است که پس از ثبت شرکت در کرج و پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت برای پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری و اخذ آنها باید اقدام کرد.
در اینجا نیز این نکته را باید بدانید که هزینه دفاتر کل و روزنامه و دفتر دارایی با توجه به اینکه ۵۰ یا ۱۰۰ برگی یا بیشتر باشند در واحدهای ثبتی مختلف متفاوت است.
پلمپ دفاتر تجاری،دفاتر شامل دفتر کل و روزنامه هستند که توسط اداره ثبت شرکتها پلمپ می‌گردند و در زمانی که مالیات بر درآمد سالانه محاسبه می‌شود  این دفاتر ملاک دارایی به حساب می‌آیند.

هزینه تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی برای ثبت شرکت در کرج  :

در مرحله‌ی آخر برای تشکیل پرونده مالیاتی و اخذ کد اقتصادی می بایست ابتدا ۲ در ۱۰۰۰ سرمایه شرکت به اداره امور مالیاتی و دارایی مربوطه پرداخت شود و سپس فیش های مربوط به تشکیل پرونده و اخذ کد اقتصادی واریز گردند.

 

مطالب مرتبط

  No Related Post

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>