درباره اخذ کد اقتصادی در کرج

درباره اخذ کد اقتصادی در کرج

Uniform Orginal

امروزه کشورها برای پیشرفت نیاز به فعالیتهای تنگاتنگ اقتصادی دارند که اشخاص فعال این چرخه را به عهده گرفته اند. حمایت ونظارت برروند کاری این گروه از افراد،مستلزم شناخت اشخاص فعال در این زمینه ها می باشد,فعالیتهای اقتصادی به اشکال مختلف درهر جامعه ای صورت می پذیرد.گروه هایی که فعالیت اقتصادی وتجاری انجام می دهند، ملزم به دریافت مجوز جهت فعالیتهای تجاری واقتصادی ونیز پرداخت مالیات هستند ,کنترل و جلوگیری از فعالیت غیر عرف وناسالم یکی دیگر از دلایل داشتن مجوزبرای این عملکردها  می باشد.همان طور که ثبت شرکت در کرج واخذ کارت بازرگانی در کرج  و سایر شهرها یکی از ضروریات برای انجام فعالیتهای تجاری وغیر تجاری است  اخذ کد اقتصادی در کرج هم از این امر مبراء نمی باشد.با توجه به مطالب یاد شده برای جلوگیری از سوء استفاده وپیش برد جامعه در امر اقتصاد کلیه افراد حقوقی وحقیقی که درزمینه صادرات و واردات، تولید و توزیع هر گونه کالا فعال هستند، باید اقدام به اخذ کد اقتصادی نمایند و برای برخی امور تجاری مانند کارت بازرگانی،شرکت در مزایده ها، ،مناقصات واخذ قرارداد با شرکت های دولتی ،صادر کردن فاکتور ،حتی باز کردن حساب بانکی در بانک ،باید کد اقتصادی دراختیار داشت,هر گاه افراد حقیقی وحقوقی اقدام به ثبت شرکت در کرج می کنند باید کد اقتصادی در کرج راهم اخذ نمایند در واقع برای تمامی امور شرکت داشتن کد اقتصادی الزامی می باشد, شرکتها بنا به ساختار و عملکردشان به فعالیت می پردازند که همه ی آنها در اخذ کد اقتصادی مشابه اند با توجه به ذکرموارد،هر شرکت وموسسه بعد ازثبت شرکت حداکثر ۲ماه فرصت دارد،نسبت به اخذ کد اقتصادی اقدام نمایند.

منظور از کد اقتصادی :یک شناسه ۱۲ رقمی می باشد،که برای شناسایی شرکتها وموسسه  مربوطه در واحد مالیاتی مورداستفاده قرار می گیرد. .برای اخذ کد اقتصادی برای شرکت به ثبت رسیده ابتدا باید در واحد مالیاتی که آدرس شرکت مربوط در آن است، تشکیل پرونده  مالیاتی داد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ کد اقتصادی :

 

  1. تمام مدارک ثبتی شرکت،اساسنامه،شرکت نامه،تقاضانامه،و….
  2. کلیه مدارک شناسایی اعضای شرکت وکپی آنها
  3. گواهی از اعضای صاحبان اعضای شرکت
  4. مهر شرکت
  5. اصل آدرس شرکت، اجاره نامه رسمی به نام شرکت وکد رهگیری

بعداز تشکیل پرونده باید نسبت به پرداخت دو در هزار از سرمایه شرکت وفیش بانکی اقدام کرد.

بعد از تکمیل این مدارک، برگه کد اقتصادی ارائه می شود،که شامل کد ۱۲ رقمی است باید توجه داشته باشیم این اعداد ثابت وغیر قابل تغییرند,برای گرفتن گواهی ارزش افزوده نیز، کد اقتصادی ضروری ولازم  است.

مراحل ثبت نام کد اقتصادی جد ید

به سایت سازمان امور مالیاتی مراجعه کنید ابتدا اقدام به پیش ثبت نام نموده و اطلاعات اولیه خود را درج نمایید تا سازمان امور مالیاتی اقدام به اعتبار سنجی و تایید اطلاعات اولیه شما نماید, سپس هنگامی که نام کاربری و رمز عبور خود را از سازمان امور مالیاتی دریافت نمودید اقدام به ثبت نام و تکمیل اطلاعات مربوطه نمایید.

 

ثبت شرکت در کرج , ثبت برند در کرج , اخذ گرید در کرج , اخذ کد اقتصادی در کرج

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>