ثبت برند در کرج

ثبت برند در کرج

ثبت برند در کرج

بنا به تعریف آمریکا ,برند (علامت تجاری) با عنوان قانونی ،نشان تجاری ،یک طرح ،یک نماد و نام است که ارایه دهنده خدمات یا محصول خاصی را شامل می شود، که آن محصول را از سایر محصولات  مشابه متمایز می کند در واقع  برند ونشان تجاری که باعث می شود مخاطب صفات و  ویژگی های آن را با دیدن وشنیدن  ،حس کردن آن محصول را در ذهن تداعی نماید از همین رو در حال حاضر اکثر اشخاص حقیقی و حقوقی برای ثبت برند اقدام می نمایند به طوری که ثبت برند در کرج یکی از فعالیت های مهم موسسات این شهر می باشد.

در زبان فارسی برند به محصول وخدمتی گفته می شود که ارزش و اعتبار اجتماعی را شامل باشد محصولاتی که ماهیت و قدرت اجتماعی بالایی را به خود نسبت داده باشند،جزء برندهای دلخواه محسوب می شوند, برند وعلامت به تنهایی آن قدرت را دارند که بتوانند ،احساسات مصرف کننده را تحت تاثیر قرار دهند ومشتری بتواند به آن اعتماد نماید.

ازخصوصیات بارز یک برند وعلامت ،می توان به جذابیت ، تک ،تناسب اشاره کرد. در واقع یک برند معرف شرکت یا یک سازمان  با تمام ابعادش می باشد ومعرفی کالا ها وخدمات  یکی از اهداف برندها  است که ذهن مشتری ومصرف کننده آن را  به تصویر می کشد ، واین علامت  اولین قدم  که همان  اعتماد  است  را به وسیله  برند سازی تحقق می بخشد.بیشتر برندها یک شکل ونشان خاص را دارند ،در این شکل خاص  از رنگ ، شکل و حروف ، تصاویر ، یک تصویر متفاوت مورد استفاده قرار می گیرند که در مقابل مشتری جلب نظر کرده و توجه او را به سوی هدفی که دارد، می کشاند.

هدف از ثبت برند (علامت تجاری)

هر علامت وبرند از طریق به دست آوردن اطمینان از حقوق انحصاری برای شناختن کالا و خدمات  و اجازه دادن ،به دیگران برای استفاده از آن در صورت پرداخت مبلغ ،صاحب اثر را حمایت و محافظت می کند. مدت زمان این حمایت ومحافظت متفاوت است، محافظت وحمایت  از علامت و برند تجاری، بوسیله مراجع قانونی  که در اکثر نظا م ها اجازه متوقف کردن در این زمینه را دارند و بهتر است به خاطر داشته باشیم که اکثر برندها وعلامت تجاری  باسود اقتصادی و با رسمیت شناخته شدن  در عرصه جهانی ،باعث سر مایه گزاری جهانی صاحبان برند ها می شوند حفاظت وحمایت از برندها ی تجاری مانع از تلاش های  رقبای غیر منصف ومثل متقلبان ،برای فروش محصولات غیر مرغوب می شوند.

چگونگی ثبت یک برند (علامت تجاری)

برای ثبت یک برند در دفتری ملی یا منطقه ای در خواست می دهیم،که این تقاضا فهرستی از کالاها،خدمات بر گزیده آن  نشان ،با سازی واضح از آرم، از تمام رنگ وطرح و نقش های سه بعدی را شامل می شود برند باید واجد تمام شرایط خاص باشد تا به عنوان آرم تجاری یا هر گونه علامت بتوان از آن حمایت و حفاظت کرد.

باید علاوه بر معرفی یک محصول مخصوص ،از سایر علایم نیز متمایز باشد که مصرف کننده ومخاطب قادر به تشخیص  آن از سایر محصولات باشند و در ضمن نباید باعث فریب مصرف کننده شود، یا این که او را به اشتباه بیندازد و یا منجر به بی حرمتی به قوانین وهنجار های جامعه گردد. در تمام کشور ها برند (علامت تجاری) ثبت ومحافظت می شود، که توسط دفاتر ملی یا ناحیه ای  این کار انجام می پذیرد.نظام بین الملی  ثبتWIPO برای جلوگیری از ثبت  جداگانه ،در دفتر هر کشور یا ناحیه علایم را اجرا می نماید.

عهدنامه ثبت جهانی برند (WIPO )

– توافق نامه مادرید ،که به ثبت بین المللی علایم وپروتکل مادرید وابسته است.

– برند(علامت تجاری )حقیقی ،به نام شخص وعلامت تجاری حقوقی به نام شرکت گفته می شود.

– تفاوت بین برند حقوقی وحقیقی ،تنها در مدارک مورد نیاز آن می باشد که برای شخص حقیقی تمام مدارک به نام شخص و به طبقه وفعالیت مورد نظر او مربوط میشود.به عنوان مثال

– شخص حقیقی یا حقوقی که جواز کسب او برای مواد غذایی است نمی تواند در طبقه غیر مواد غذایی ثبت نماید.

– درشخص حقوقی باید تمام مدارک ومجوزهای  مورد نیاز به نام شخصیت حقوقی (شرکت) باشد.

درغیر این صورت برای ثبت برند نمی توان اقدام نمود.

برند (علامت تجاری) غیر قابل ثبت

علامت تجاری وبرندها باید طبق قوانین هر کشور و با توجه به هنجارها وعرف جامعه وعفت عمومی،  اخلا قی ،و رعایت مسایل مذهبی ، شرایط لازم را دارا باشند  و در صورتی که بین علامت وبرند وموسسه ای ،شباهت زیادی باشد قابل تمیز نیست و در این صورت است که یک شرکت می تواند برند (علامت تجاری )را برای خود کسب ومحافظت نماید.

 

ثبت شرکت در کرج , ثبت برند در کرج , اخذ گرید در کرج , اخذ کد اقتصادی در کرج

 

مطالب مرتبط

1 دیدگاه نظر دهید

سلام
می شه برند مالکیتش عوض شه یعنی از یک شخص به شخص دیگری اهدا شود

پاسخ دادن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>