استعلام شناسه ملی شرکت

estelame-shenase-melliانسان‌های کارآفرین ایده‌های بسیاری برای کارآفرینی و شروع کسب‌و‌کار دارند،کسب‌و‌کار پر سود و معتبر،برای رسیدن به ایده مناسب باید به خوبی به تحلیل بازار بپردازید، رقیبان شما چه کسانی هستند؟ مشتریان شما چی کسانی هستند؟ چه نیازهای دیگری دارد؟چند درصد از بازار عرضه برای شما خالی است؟ چه مقدار تقاضا برای کالای شما وجود دارد؟حال که با دقت و تحقیقات صحیح برای این سوألات به نتایجی رسیدید اولین گام برای شروع و رسمیت بخشیدن به کسب‌و‌کارتان ثبت آن می‌باشد.

 هنگامی که شرکت خود را ثبت نمودید در پایان اداره ثبت شرکت‌ها یک شماره ثبت به شما می دهد. این شماره برای شرکت شما بسیار مهم می‌باشد شرکت شما را با این شماره می‌شناسند ولی این شماره منحصر به شرکت نیست و ممکن است در کشور نمونه مشابه‌ایی وجود داشته باشد به همین دلیل سازمان املاک و اسناد کشور شماره دیگری ایجاد کرده به نام شناسه ملی، تمامی افراد حقوقی (شرکتها، مؤسسات و… ) ملزم به داشتن این شماره می‌باشند. شناسه ملی ۱۱ رقمی کاملاً  اختصاصی و یونیک(unique) منحصر به یک شرکت می‌باشد. در واقع شناسنامه شرکت شماست و شرکت دیگری مشابه این شماره را ندارد.

با استعلام شناسه ملی شرکت از سامانه که بدین منظور ایجاد شده است ،که به ۱۰ مورد اطلاعات کلی شرکت شما ( تاریخ تأسیس،شماره ثبت،واحد ثبتی و…)،میزان اعتبار و همچنین صحت وجود شرکت شما پی خواهند برد.

اگر اطلاعات بیشتر از ۱۰ مورد می خواهید روش دیگر استعلام روزنامه رسمی شرکت می باشد.

برای شرکت در مناقصات شناسه ملی از شما درخواست خواهندکرد، بدون این شناسه نمی‌توانید در مناقصه شرکت کنید.

شرکت یا موسساتی که چند سال از ثبت آنها می گذرد و هنوز شناسه ملی نگرفته اند ابتدا باید تاییدیه نام و گاهی تاسیس را بگیرند و بعد برای گرفتن شناسه ملی و آپدیت اطلاعات شرکت خود اقدام نمایند.

راه هایی استعلام شناسه ملی شرکت :

  1. مراجعه به آدرس سایت http://ilenc.ir سامانه شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور

 

  1. برای جستجو اطلاعات شرکت ها از هر کدام از سه گزینه نام،شماره ملی،شماره ثبت می تواند استفاده نمایید.
  2. در صورتی که به دنبال شناسه ملی می باشد،جستجو را با شماره ثبت شرکت انجام دهید.

در پایان جستجو اطلاعات کلی و مختصری به شما می دهد یکی از آنها شناسه ملی می‌باشد در صورت انتخاب آن اطلاعات جزیی تری می توانید مشاهده نمایید.

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>