اخذ پلمپ دفاتر در کرج

اخذ پلمپ دفاتر در کرج

اخذ پلمپ دفاتر در کرج

یکی از خدمات موسسه حقوقی همای راستین میهن اخذ پلمپ دفاتر در کرج می باشد به عبارتی دیگر اشخاص حقیقی و شرکتها برای انجام امور مالی خویش بایستی این دفاتر را اخذ کنند و در صورتی که در اخذ این دفاتر دچار مشکل  شوند می توانند با موسسه حقوقی هما ارتباط برقرار کنند تا متخصصان مالی این موسسه این فرایند را انجام دهند,اشخاص حقیقی و حقوقی  به جز کسبه وظیفه دارند تا دفاتر، روزنامه ،دفتر کل ؛ دفتر دارایی  و دفتر کپیه داشته باشند  و پلمپ نمایند .

دفتر روزنامه : دفتری است که تاجر  همه روزه  مطالبات  و دادوستد  تجاری  وبه طور کلی  کلیه صادرات و وادرات ، به هر نام ونشان  را در آن دفتر ثبت نماید .

دفتر کل :  تاجر باید هفته ای یک بار  کلیه معاملات خویش  را از دفتر روزنامه استخراج کرده و هر کدام را بنا به موضوع  و نوع آن در صفحه مخصوص و جدا  به طور خلاصه ثبت نماید .

دفتر دارایی : تاجر سالانه یک بار دارایی منقول و غیر منقول را  و مطالبات  سال گذشته را به ریز در دفتر دارایی به ثبت برساند .

هر شرکتی،اعم از مسکن و یا تعاونی وظیفه دارد ،برای گرفتن دفتر پلمپ اقدام نماید ،و باید به مدت ۱۰ سال نگهداری گردد  و متقاضیانی که برای گرفتن  پلمپ دفاتر تجاری به ادارات ثبت مراجعه می کنند ، باید ورقه اظهارنامه را از قسمت فروش  اوراق بهادر، با ذکر اینکه  تعداد دفاتر چند جلد است  تهیه نمایند . ورقه اوراق را باید  مدیر شرکت ویا خود بازرگان تکمیل نماید  وباید مهر شرکت نیز  با قید شماره شرکت ،  درآن زده شود ، پلمپ دفاتر تجاری سالانه اجباری والزامی می باشد . شرکت ها باید از طریق سازمان های مالیاتی  جهت ثبت کلیه فعالیتهای خود اقدام نمایند ، دفاتر باید خوانا وبدون غلط باشند  ، وبدون خط خوردگی ، هر سالی که شرکتی از ارایه دفاتر تجاری خوداری نماید  در آن سال مالیات بر در آمد به آن تعلق می گیرد ، واگر پلمپ دفاتر به موقع انجام نشود ،به آن شرکت ویا موسسه جریمه تعلق می گیرد ، زمان ارایه دفاتر تیر ماه هر سال  می باشد  وحتما باید در اواخر سال نسبت به گرفتن پلمپ اقدام نمایند .

 

مدارک مورد نیاز برای پلمپ دفاتر

کپی شناسنامه و کارت ملی  مدیر عامل

کپی روزنامه  رسمی  تاسیس  شرکت  یا آخرین تغییرات ثبتی شرکت ،مهر شرکت .

شرایط جدید پلمپ دفاتر تجاری

ابتدا باید به سایت  ، اداره ثبت شرکت ها ، ثبت نام سامانه ای انجام دهیم  و علاوه بر آن فرم اظهار نامه را امضاء تکمیل کرده  ، یعنی  اظهار نامه پلمپ دفاتر را از سایت می گیریم  وتکمیل می کنیم  و به اداره پست ارسال منماییم  و اداره پست دفاتر را به آدرس ثبتی شرکت ارسال می کند ، باید شرکت ها توجه کنند اگر در این مدت تغییر آدرس داده باشند باید نسبت به تنظیم  ثبت صورت جلسه خود اقدام کنند .

 

مواردی که باعث رد دفاتر تجاری می شود

دفاتر اریه شده به نحوی از پلمپ خارج شده باشد  و یا چند برگه در آن کم باشد  ، اگر  یک یا چند فعالیت مالی و یا پولی در آن ثبت نشده باشد ، ثبت کردن تمام و یا قسمتی از فعالیت ها در حاشیه ، تراشیدن و یا پاک کردن مطالب برای سوء استفاده کردن ، جای خالی بیش از حد گذاشتن ، و یا صفحات سفید زیادی گذاشته باشند  ، تاخیر دفاتر روز نامه  ودفاتر مشاغل .

مطالب مرتبط

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>